Iğdır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’den yem fiyatlarına ilişkin açıklama

TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ, IĞDIR’DA BÜYÜKBAŞ HAYVAN ÜRETİM TESİSİNİ ZİYARETİ SIRASINDA YEM FİYATLARIYLA İLGİLİ KONUŞTU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’den yem fiyatlarına ilişkin açıklama
128 views
22 Haziran 2021 - 17:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bir dizi incelemelerde bulunmak üzere geldiği Iğdır’da büyükbaş hayvan üretim tesisini ziyareti sırasında yem fiyatlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İncelemelerde bulunmak üzere Iğdır’a gelen ve burada Meteoroloji 16. Bölge Müdürlüğü’nün açılışına katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ardından Iğdır merkeze bağlı Akyumak Köyü’nü de ziyaret etti. Akyumak köyünde devletten aldığı destekle süt ve büyükbaş hayvan üretim tesisi kuran Hükümdar Arat’a ait tesisi de ziyaret eden Bakan Pakdemirli daha sonra tesisin içini gezdi. Tesiste gazetecilere açıklamalarda bulunan Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) üzerinden yem fiyatlarına müdahale edeceklerinin sinyalini verdi.

‘Besicimiz, daha düşük maliyetlerle yemini üretecek ve yem girdisi sağlayabilecek’

TMO üzerinden besici ve üreticilere aylık 200 bin ton olmak kaydıyla sabit fiyatla mal vermeyi taahhüt ettiklerini dile getiren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, konuşmasının devamında ise şu ifadeleri kullandı:

“81 ilde çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bugün de yurdun en doğusunda Iğdır ilimizdeyiz. Iğdır’da sabahtan güzel bir hizmetin imzasını attık. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün açılışını yaptık. Şimdi de Hükümdar Arat kardeşimizin süt ve besi çiftliğindeyiz. Buradan 100 civarında hayvanı var Hükümdar beyin. Hatırlatma babında söylüyorum yakın zamanda Toprak Mahsulleri Ofisi üzerinden hem besicimize hem de üreticimize ayda 200 bin ton olmak kaydıyla sabit fiyatla mal vermeyi taahhüt ettik. Bunun sonucunda besicimiz ve üreticimiz daha düşük maliyetlerle yem üretimi yapabilecek ve yem girdisi sağlayabilecek. Bunu zaten geçen sene arpa boyutunda, mısır boyutunda da başlatmıştık. Besicilerimize 90 gün vadeli mal veriyorduk şimdi bu sene besicilerimizin yanında yem üreticilerimize ve yem sanayicilerimize de vermeye başlayacağız ki torba yem kullanan besicimiz ve üreticimiz bu imkanlardan faydalanabilecek. Bildiğiniz gibi mısır ve arpa aşağı yukarı yem rasyonlarında işin yarıya yakınını oluşturduğu için önümüzdeki hasat dönemine kadar besicimizin, üreticimizin yanında olacak projeyi başlattık. Bunun hem süt hem de karkas et maliyetlerini olumlu etkileyeceğine inanıyorum.”

Bakan Pakdemirli, ziyaret sonrası besi çiftliğinden ayrıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.