Iğdır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ASİMDER Başkanı Gülbey: “Palyan Atatürk’e hakaret ediyor”

ULUSLARARASI ASILSIZ ERMENİ İDDİALARIYLA MÜCADELE DERNEĞİ (ASİMDER) GENEL BAŞKANI GÖKSEL GÜLBEY, DİYARBAKIR HDP ERMENİ ASILLI MİLLETVEKİLİ GARO PAYLAN’IN TUNCELİ (DERSİM) İSYANININ LİDERLERİ SEYİD RIZA’NIN ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE ATTIĞI TWEET’LE ATATÜRK’E HAKARET ETTİĞİNİ İDDİA ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ASİMDER Başkanı Gülbey: “Palyan Atatürk’e hakaret ediyor”
242 views
16 Kasım 2020 - 23:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Diyarbakır HDP Ermeni asıllı Milletvekili Garo Paylan’ın Tunceli (Dersim) isyanının liderleri Seyid Rıza’nın ölüm yıl dönümünde attığı tweet’le Atatürk’e hakaret ettiğini iddia etti.

Garo Palyan’ın şahsına ait sosyal medya sayfasından Atatürk ve silah arkadaşlarını soykırımcı olarak gösterdiğini söyleyen ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, “Diyarbakır HDP Ermeni asıllı Milletvekili Garo Paylan, Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ’daki savaşta işgalci Ermenistan ordusunu yenilgiye uğratmasını hazım edememiştir. Bu hazımsızlığını Tunceli (Dersim) isyanının liderlerinden olan Seyid Rıza’nın idam edilmesinin yıl dönümünde şahsına ait sosyal medya sayfasında attığı tweet’te ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını katliam (soykırım) yapmakla suçlamıştır. Bu tweet’le hakaret suçu işlemiştir. ASİMDER Genel Merkezi olarak basın aracılığıyla ulu öndere yapılan bu hakaretten dolayı buradan adalet makamlarına suç duyurusunda bulunuyoruz” dedi.

Türkiye’nin dünyada ciddi bir şekilde söz sahibi olmasını kabullenmeyen Paylan’ın Türkiye’yi ve kurucularını küçük düşürmek peşinde olduğunu söyleyen Gülbey, “Yıllardır TBMM’de hep kışkırtıcı konuşmalar yapan ve her fırsatta diğer siyasi parti Milletvekillerine karşı saldırgan davranması ve Türkleri soykırımcı olarak adlandırması yetmedi. Şimdide Tunceli (Dersim) isyanının lideri Seyid Rıza’nın idamının yıl dönümünü bahane ederek Atatürk ve silah arkadaşlarına saldırıyor. TBMM’nin bu şahıs hakkında gerekli işlemleri başlatması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.