Iğdır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ASİMDER Başkanı Gülbey; “BAE ve Yunanistan Ermenilere silah gönderiyor”

ULUSLARARASI ASILSIZ ERMENİ İDDİALARIYLA MÜCADELE DERNEĞİ (ASİMDER) GENEL BAŞKANI GÖKSEL GÜLBEY, BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ AZERBAYCAN’A KARŞI İŞGALCİ ERMENİSTAN SAFLARINDA SAVAŞAN TERÖR ÖRGÜTÜ PKK’LILARA SİLAH VE PATLAYICI MADDE GÖNDERDİĞİNİ VE BU KALLEŞLİĞE YUNANİSTAN’IN DA KARGO UÇAĞIYLA ORTAK OLDUĞUNU İDDİA ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ASİMDER Başkanı Gülbey; “BAE ve Yunanistan Ermenilere silah gönderiyor”
222 views
01 Kasım 2020 - 12:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Birleşik Arap Emirlikleri Azerbaycan’a karşı işgalci Ermenistan saflarında savaşan terör örgütü PKK’lılara silah ve patlayıcı madde gönderdiğini ve bu kalleşliğe Yunanistan’ın da kargo uçağıyla ortak olduğunu iddia etti.

Birleşik Arap Emirlikleri’nden Dağlık Karabağ konusunda Yunanistan ile birlikte hainlik yaptığını söyleyen ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, “Ermenilere gönderilen silah ve patlayıcılar, Yunan menşeli bir şirkete ait kargo uçağıyla Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) güneydoğusunda yer alan Sharjah Havaalanı’ndan kalktı. Uçak önce Süleymaniye Uluslar arası Havaalanına, ertesi gün de Erivan Zvatrnots Havaalanı’na indi. Kargo içindeki silah ve patlayıcılar daha sonra Dağlık Karabağ’daki PKK/KCK’lı teröristlere ulaştırıldı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında ‘Ermenistan’a her gün modern silahlar gönderiliyor’ demişti. Silahların çoğunun Ermenistan’a bedava gönderildiğini dile getirmişti. İşte Ermenistan’a bedava gönderilen silah ve patlayıcılar Birleşik Arap Emirlikleri ve Yunanistan tarafından gönderildiği ispat edilmiştir” dedi.

BAE ve Yunanistan’dan önce Ermenistan’a Çin’in yardım ettiğini belirten Gülbey, “11 Temmuz 2020 gecesi Azerbaycan Tovuz’a saldıran Ermeniler 12 Nisan 2020 günü Çin’den gelen sözde Corona virüs yardım paketleri adı altında kolileri getiren uçakların içerisinde silah ve askeri malzemeler gönderildiği konusunda bölgede ortak hareket ettiğimiz teşkilatlardan ciddi duyumlar almaktayız. Bu anlaşmanın temeli ise 9 Nisan 2020 günü Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisian ile Çin devlet Başkanı Şi Cinping arasındaki mektuplaşmadır. 1992 yılında Çin devleti tarafından Ermenistan’a Karabağ işgalinde yardım edebilecekleri yönünde mektup yazdıkları da deşifre olmuştu. ASİMDER Genel Merkezi olarak, geçmiş tarihlerindeki kin ve intikamlarını alma peşinde olan BAE, Çin ve Yunanistan’ın yaptıkları Türk düşmanlığını şiddetle kınıyoruz. Dağlık Karabağ’daki Ermenistan’ın işgalini sonlandırmak için savaşan kardeş Azerbaycan’ın da sonuna kadar ölümüne yanındayız” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.